-- Eğlence, Genel

Üniversiteyi Yeni Kazananlara Notlar

Yine farklı bir konu, dört sene durmadan usanmadan çalışıp  üniversiteye geliyoruz. Peki biz bu üniversitede ne yaparız? Üniversite bize ne kazandırır? Her üniversitelinin öğrenmeden mezun olamayacağı gerçekler bugün konumuz (:

GENEL ALGILAR

 Sınıfa girdiniz, tanımadığınız kırk eksi bir kişi. Eğer Teknoloji Fakültesi isen büyük ihtimal kız sayısı vasat. Onlarca meslek liseli erkek bir arada. Bu algı bir sene sonra ancak kayboluyor. Ders çalışmak yok, hep geziyorsunuz sonunda vize haftası geliyor, vize haftası da geziyoruz sonra FİNAL haftası geliyor. Yine geziyoruz, ilk sene ya hani rahatsınız. Final haftası sıçtın mavisini görüyoruz ve dersleri bir güzel geçiyoruz. Tabii herkes değil (:

 semsiye

  Gelelim şu şemsiye meselesine. Lisede pek bir anlam ifade etmez, sadece yağmurdan korunmak için kullanırız fakat üniversite final haftası genelde sınava girerken yanımızda olmayan ama sınavdan sonra birden beliren bir cisimdir. Bunun esprisi yapıldığında apışıp kalmayın gençler : )

ÖĞRENCİ EVLERİ

 Okuduğunuz şehir öğrencileri sevmiyorsa bittiniz! Öğrenci evi bulmak tam bir sıkıntı halini alır. Sonunda bulursunuz evi olmadı cemaat kardeşlerim 😀

bulasik

 Veee kaçınılmaz son bulaşıklar dediğinizi duyar gibiyim. Ben evde kalmıyorum fakat arkadaşlarımdan biliyorum. Genel de bulaşık yıkanmaz. Yemek yapma sırası sizdeyse de yandınız!

ÜNİVERSİTE KULÜPLERİ

  Sosyalleşmek için harika yerlerdir, ben bir çok arkadaşımı orada tanıdım. Size çok şey katar, mutlaka bu yapılaşmanın içinde bulunun ama bence sadece ilk iki sene, sonra zamanınızı daha çok kendi mesleğiniz üzerine geliştirmekle geçinin ki zaten ilk iki sene edineceğiniz çok güzel arkadaşlıklarınız olacaktır.

KIZ ARKADAŞ

 Genel de kimsenin yoktur eğer teknoloji fakültesinde iseniz. Genelde not istediğimiz arkadaşlardır kızlar 😀 Biz aramıza pek kız almayız, samimi ortamlardır bizimkisi. Kızlarla gezenler genelde biraz daha dışa dönük, çok konuşan kişilerdir. Ben de gezdim fakat huzurlu bir gezi değil emin olun. Samimi ortamlar her zaman iyidir. Yapacaksanız bir tane kız arkadaşı yapın ve erkek arkadaş ortamı ile kız arkadaşınıza ayırdığınız zamanı dengeleyin. Emin olun bu size çok şey katacaktır. Kız arkadaşınızdan bazen para isteyemezsiniz ama erkek arkadaşlarınız size cebindeki son parayı dolmuşa bin diye verir gençleeeeeer 😉

KENDİNİZE ZAMAN AYIRIN ÇOK UYUMAYIN

 Kendinizi seviyorsanız eğer bu dediğimi çok iyi dinleyin. Az uyuyun çok gezin, az harcayın çok yiyin! Spora yazılın, pazar günleri yüzme kurslarına gidin(bilmiyorsanız) ama boş geçirmeyin. Kitap okuyun geyiği yapmayacağım 😀 Mezun olunca üniversitedeki kadar boş vaktiniz olmayacak arkadaşlar. Dikkatli olun.

ÇIKAR İLİŞKİLERİNDEN UZAK DURUN

 Herkes demiştir bunu. Üniversite çıkar ilişkisinin göbeği diye ama halt etmişler. Bana karşılıksız o kadar iyilik yapıldı ki. Arkadaşlarınızı doğru seçerseniz, sorun biter. Üniversitede biraz da insanları tanımayı mı öğreniyoruz sizce?

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar arkadaşlar, final haftam kafa dağıtmak için yazdım umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Webmentions

  • Yazılım Mühendisi? (Tercih Yapanlara)

    […] seviyesinde temel alacaksınız. Aya çıkmayı hayal edip ay resmi çizmek gibi düşünün. Üniversiteyi yeni kazananlara da keyifli bir yazı yazmıştım onun için bu cümleye tıklayın. Ya da Google yapımı bir üniversite tercih motoru için tıklayın. Bu yazımla ilgili ya da […]