-- Genel

NEDEN SUNUM YAPARIZ?

Uzun zamandır aklıma takılan bir soruyu elimden geldiğince tekrar sorup kendimce cevaplandıracağım. Üniversitelerin bazı kuralları var. Biz öğrenciler uymaya çalışıyoruz. Anlamadığım olay ise staj defteri ve staj sunumu olayı. Kafama takılan soru şu; NEDEN DEFTER YAZIP SUNUM YAPIYORUZ? Biz bu stajı kimin için yapıyoruz? Tamam dersler de sınavlara giriyoruz bu çok mantıklı. Staj sunumu yapılmayan bölümler de var. Onlar bu anlattıklarımın doğrultusunda düşünüyor galiba.

Öğrenci staj yaparsa kendine yapar, yapmazsa yine kendine eder. Hani hocalarım belki bana kızacak ama bu sadece benim görüşüm. Ben isterdim ki biraz daha serbest olalım, biraz daha özgür olalım. Bilim yapacaksak bunu zorunda olduğumuz için değil de istediğimiz için yapalım. Şuan staj defteri dolduruyorum. Staj’da çalıştığım yetmiyor birde eve gelip defter dolduruyorum. Hocalar beğensin diye kelimelerimi özenle seçiyorum. Staj defteri değilde bir proje koyalım ortaya. Onu anlatalım, inceleyelim mesela? Allah aşkına dediğimde yanlış bir şey var mı?

Son olarak staj yapan öğrencilere 200-300 lirayı çok gören sayın firmalar. Sizi seviyoruz 🙂 Çaycı alsanız o kadar para vermezsiniz. Demek ki gözünüzde çaycı kadar değerimiz yok abi! BÜYÜK firma etiketini size projeleriniz vermez bazen. Sürç-i Lisan ettiysek affola 🙂

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.