-- Genel

Köyden İndim Şehire

Hayatımın hiç bir dönemimde aklımda İstanbul’da yaşamak yoktu. Hatay’da karmaşadan uzak herkesi tanıdığım küçük bir kasabada yaşıyordum. Üniversite bitince tabii artık uçma sırası gelmişti uzaklara. İlk durağım es-es oldu. Dolu dolu 2 sene geçirdim. Orayı sonra anlatırım, sonra askere gittim. Kendime hep şu soruyu sordum. Ben ne istiyorum? İstediğim belliydi ve basitti. Mesleki açıdan doymak. Tabii duygusal sebeplerde var onuda sonra anlatacağım 🙂

Kafaya koymuştum İstanbul’a yerleşecektim. Hayatım boyunca ne istediysem güzel bir plan yapıp uyguladım. Bazen oldu bazen olmadı. İstanbul olmuştu.

Uzun bir iş arama süreci geçirmedim fakat bu kısa sürede İstanbul’daki firmaların bile vizyonlarının ne kadar dar olduğuna şahit oldum. Hepsi için değil tabii. Bazı firmalar çok büyük gözükürken içeride yazılım ve teknolojik olarak enkaz varken bazı firmalar kendi yağında kavrulurken içeride neler neler var.

Ya istiklal ya ölüm!

Kararımı şu şekilde vermem gerekiyordu. Kurumsal bir firmada etliye sütlüye karışmadan daha az sorumluluk alarak ve daha iyi para alarak İstanbul kariyerime başlamak mı? Yoksaaa sanki şirket benim üzerime gibi sabahlara kadar çalışıp 1 sene = 3 sene tecrübe ve bilgiye ulaşmak için kurumsal olmayan bir şirket mi? Tabi ki ne istediğimi biliyordum. İstediğim ikinci seçenekti.

İstanbul, Sen Mi Büyüksün Yoksa, Tamam Sen.

Sonuç olarak 1.5 senelik İstanbul hayatı bana güzel dostluklar ve sağlam bilgiler kattı. Bundan sonra hayatım nereye sürüklenir bilmem. Tek bildiğim içimdeki öğrenme ve yeni bilgiye olan açlığımı bastıracak olgun şartların oluştuğu ortamlar.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.